Álom vagy

2010 július 19. | Szerző:


Szoktál-e álmodni?  Milyen gyakran? Álmodban is, vagy csak ébren álmodsz-álmodozol? Én, ha álmodom, meghalok és elmúlok, nem létezem, mert csak álom vagyok: a Te álmod, képzeleted szülötte és halottja. Egy pillanat alatt felismered ezt és akkor elűzöl majd képzeletedből és én feloldódom a semmiben, ahonnan jöttem, ahonnan Te teremtettél meg. Te pedig egyedül maradsz álmaiddal az álmok végtelenjében, mert újra és újra csak képzeleted teremt társakat, egyedül vagy, körülötted minden csak képzelet és Te is csak egy gondolat leszel, az egyedül létező gondolat, természeted által kitörölhetetlen és elpusztíthatatlan.

Érdekes, hogy még csak nem is sejtetted,ma, tegnap, évekkel, évszázadokkal, évezredekkel ezelőtt! Hiszen léteztél, ugyanígy, társtalanul az örökkévalóságodban! Nem sejtetted, hogy univerzumod és teljes tartalma álom csupán, látomás, fikció? Különös, mert olyan nyilvánvalóan és hisztérikusan esztelenek  álmaid, mint minden álom: Neked is minden egy Isten körül kavarog, mely ugyanolyan könnyedén teremthet jót, mint rosszat, mégis a rosszat választja, aki mindannyiunkat boldoggá tehetné, mégsem teremt boldog embert; aki nagyra értékelteti velünk keserű életünket, ám mégis fukarul rövidre szabja éveinket; aki angyalainak örök boldogságot, fájdalom nélküli létet  juttat,gyermekeitől mégis azt várja, érdemeljék azt ki, elméjét, testét maró nyomorúsággal és betegséggel átkozza meg; aki igazságot prédikál és megteremti a poklot; aranyszabályokról beszél és megbocsátásról; erkölcsről papol másoknak de magának nincs erkölcse; összevonja a szemöldökét a bűnökre és gyilkosságokra, de maga mindet elköveti ; aki megteremtette az embert, kéretlenül, majd  cselekedetei felelősségét visszahárítaná magára az emberre egy lerágott almacsutkára hivatkozva,  ahelyett, hogy tisztességgel arra ruházná, akit illet: saját magára! És isteni mivoltában arra szólítja fel őket, hogy imádják Őt! Megteremti a maga kis isteneit, kis királyait, viktátorait, hogy imádják őket, és rajtuk keresztül is  : ŐT.

És ezek a dolgok mind-mind lehetetlenek!!! – ha csak nem egy álomban. Gyermeteg őrültségek, a képzelet olyan eszement szüleményei, ami nem ismeri önnön árnyoldalát – egyszóval álom az egész, és Te vagy az álmodója. Nincs isten, nincs univerzum, nincs emberi faj, nincs földi élet, nincs mennyország és pokol! Minden álom, groteszk, bolond álom. Semmi  sem létezik, csak Te. Te pedig gondolat vagy, vándor gondolat, haszontalan, hazátlan, magányos gondolat…

Álmodj más álmokat, de jobbakat !            

                                   

Címkék:

„Ha egy majomnak végtelen időt adunk, előbb vagy utóbb meg fogja írni Shakespeare összes műveit.” Neumann János

2010 július 16. | Szerző:


Én azt hiszem, nincs sok értelme annak, hogy mi,- az emberiség létezése-, legyen az Univerzum célja.

Van ez az „antropikus elv” . Egy  Stephen Hawking nevű jeles fizikus megfogalmazásában – „azon elképzelés, amely szerint a Világegyetem azért olyan, amilyennek látjuk, mert ha más lenne, akkor nem létezhetnének benne olyan lények, akik képesek megfigyelni”. Az erős antropikus elv Isten létét feltételezi. A gyenge antropikus elv mindössze azt állapítja meg, hogy a kozmikus állandók megfigyelt értékei hihetetlenül pontosan olyanok, amelyek egyedül teszik lehetővé az élet kialakulását. (Mai ismereteink szerint…) Ez a rendkívül valószínűtlen, mégis létező finomhangoltság magyarázatot követel. Én ezt a magyarázatot most egy tömör mondatban margóra teszem: az általunk is lakott világegyetem egyfajta evolúciós folyamat, a világegyetemek evolúciójának egy állomása. / Az ember megjelenése azonban jelentős állomás: megjelent az intelligencia. És ahol megjelenik, ott el már nem tűnik többé!/
Ma az űrkutatás egyik célpontja a Mars bolygó. Ide embert küldeni már a ráció határait súrolja, pedig sok meglepetés ott nem vár minket, mindehhez képest viszont valószínűleg néhány fényévnyire tőlünk már akadhat olyan bolygó, ahol bizonyára valamilyen érdekes létformákat találnánk. Embernek oda eljutni azonban már nemigen lehetséges, maradnak a robotok, mesterséges intelligenciák. Azt is sejtjük, hogy a komputertechnológia révén csak kevéske idő kérdése, hogy olyan, vagy még intelligensebb technológiát barkácsoljunk, mint maga az ember. Ha a világegyetem történetébe belehelyezzük az emberi intelligencia megjelenését és fejlődését, az időskálán ezred-másodperceknek tűnik. Ha azonban ezt a folyamatot az intelligencia megjelenésével komolyan megvizsgálgatjuk, meg kell látnunk, mi fog lezajlani az Univerzum további fejlődése, majd elhalása során: A mesterséges intelligencia fejlesztése mentén az ember eljut az univerzális konstruktorokig: amelyek meg tudnak mindent építeni, amit lehetséges (már fejlesztgetik, és Neumann János már régesrég bemutatta, hogyan lehetséges ez.) Az univerzális konstruktorok fogják garantálni a civilizáció és az intelligencia fennmaradását. A földi intelligenciának előbb-utóbb nem lesz maradása a Földön, ki kell menekülnie a csillagok közé, ennek eszköze… az ember helyett… az univerzális konstruktor. Specifikus utasítások alapján „önjáróvá” válnak, tovább hordozva az emberi szellemet és intelligenciát (illetve azt túlhaladva) benépesíthetik a naprendszereket, ahol meg tudják vetni lábukat és hatványozott ütemben terjedhetnek szét az univerzumban. Lassú folyamat emberi mércével mérve, de nem lassú univerzális mértékkel. Ha az életet információ-feldolgozás bonyolult folyamataként definiáljuk, az élet fenn fog maradni, de valószínűleg nem a mai formájában…a hardver nem biológiai szervezet lesz, hanem esetleg szilícium alapú chipek. Bár igaz: az élet nem hardver, hanem szoftver… Ha egész testem gép, de a memóriám egy komputerbe van betáplálva, továbbra is úgy fogom magam érezni, hogy én én vagyok. Tehát előbb-utóbb univerzális konstruktor leszek. (Addig is és mindig: csak egy aprócska kis csavar a gépezetben. 🙁 )  Intelligenciám és ezzel együtt lehetőségeim időhöz szabottak: a majdnem végtelen idő végére érve rendelkeznem kell annyi intelligenciával és lehetőséggel, hogy egy következő születő és minden reményeim, igyekezetem szerint jobb világegyetem paramétereit, fizikai állandóit, hogyanját és mikéntjét már én határozhassam meg.

“A Földre felhőkből  tekints,

Te légy az Isten, hogyha nincs! “

/Szép Ernő: Ne hidd/

Van még kérdésed?


 /Ifj.Koffán Károly, Barátom és Tanítóm: Kozmosz/

Címkék:

Blogkövetés

Iratkozz fel a heti hírlevélre és többé nem maradsz le a friss tartalomról.

Az adatkezelés további részleteiről itt olvashatsz: Felhasználási feltételek és Egyedi adatkezelési tájékoztató

Üzenj a blogger(ek)nek!

Üzenj a kazánháznak!

Blog RSS

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!